ZBIROH - Malé adventní trhy pokračují v sobotu i v neděli od 15 do 18.30 v proluce Masarykova náměstí. Ve stáncích nechybí svařené víno i nealko nápoje, klobásy na grilu a vánoční sortiment. V neděli navíc dojde k rozsvícení druhé svíčky na adventním věnci. Sportovci mohou dál využívat k bruslení umělé kluziště.

KAMENNÝ ÚJEZD - Rozsvícení vánočního stromu včetně doprovodného programu si v obci u Rokycan schovali na sobotu 9. prosince. Adventní trhy začínají v centru Kamenného Újezdu úderem 14. hodiny. Od 15.00 zatančí a zazpívají malí umělci z mateřinky Kameňáček a pak se rozzáří sváteční symbol. Program vyvrcholí dětskou diskotékou ve venkovním stanu a mikulášskou nadílkou.

VEJVANOV - Sobota 9. prosince se zahájením v 15 hodin. Další pozvánka je určena do Vejvanova, kde je bude sobotu 9. prosince od 15 hodin připravena výtvarná dílnička pro děti i dospělé s výrobou vánočních ozdob. Nebude chybět ani prodej výrobků místních dětí z Ateliéru Vejvanov a v 17 hodin vystoupení  malých umělců při rozsvícení stromku.

ZBIROH - Vánoční prohlídky zámku Zbiroh pokračují v neděli 10. prosince od 12 a 15 hodin. Návštěvníci mohou počítat s prohlídkou hradní kaple, exkurzí do časů Alfonse Muchy i připomenutím svátečních zvyků. Nutná je předchozí registrace: 602 527 632 nebo e-mail pokladna@zbiroh.com.

Vánoční strom v Příkosicích 2023.
ANKETA: Vyberte nejhezčí vánoční strom na Rokycansku

ROKYCANY - Druhá adventní svíce ve Spilce se rozzáří v nedělí 10. prosince odpoledne. Program začne v 16.30 hodin s hudebním seskupením Lamas.

HOLOUBKOV - Ženy z organizace ČSŽ Holoubkov zvou nejen něžné pohlaví na vánoční zdobení perníkové vesničky. Uskuteční se v neděli 10. prosince od 14 hodin v zasedací místnosti úřadu. Polotovary, ale také náplně a občerstvení chybět nebudou.

VESELÁ - Zpívání u vánočního stromu je ve Veselé přichystané na neděli 10. prosince od 16 hodin. Na zahradě u obecního úřadu vystoupí kluci i děvčata z malotřídky a občerstvení je zajištěné. Na ochutnání lze přinést i vlastní cukroví.