ROKYCANY - Znalci fyziky z celého okresu měli včera sraz v Rokycanech při olympiádě ve znalostech tohoto předmětu.

Pátek 29. dubna patří sportovcům. Přesněji řečeno atletům, neboť v areálu Husových sadů a přilehlých tras na Stráni se koná přebor v přespolním běhu. Se startem od 12 hodin a plynule na akci navazuje 30. ročník Běhu gymnázia a střední odborné školy!

NĚMČOVICE - O dodržování vyhlášky týkající se nedělního ticha v Němčovicích diskutovali včera večer zastupitelé obce u Radnic. Začínali od devatenácti hodin v restauraci, kde posoudili náklady na čističku v loňském roce a určili letošní poplatek. Účastníci se dále věnovali přípravě kandidátky pro komunální volby, pronájmu obecního bytu a nejbližším akcím – stavění májky, úklidovému projektu Čistá Horní Berounka atd.

HRÁDEK - Šestý ročník memoriálu Zdeňka Koláře pro neregistrované stolní tenisty z okresu pořádají v sobotu 30. dubna členové TJ Hrádek. Hrát se bude v kulturním domě od 9 hodin a aktéři se mohou registrovat do 8.30. Kategoriemi budou dvouhra mužů a žen, bojuje se o zajímavé ceny.

ZBIROH - Jedli, pili a tři dny se radovali aneb Jak se stolovalo za dob Karla IV., Rudolfa II. či Marie Terezie. O těchto časových údobích a spoustu dalších zajímavostí se dozvědí malí návštěvníci zámku Zbiroh při speciální dětské prohlídce. Koná se i pozítří a je nutná předchozí registrace: pokladna@zbiroh.com nebo telefon 602 527 632.

Kromě toho pokračuje v pátek 29. dubna od 19.30 večerní prohlídka zámku. S připomenutím osudů dávných majitelů, působení Alfonse Muchy nebo nahlédnutím do hluboké studny.

STRAŠICE - Váleček, dlouhý 25 cm a obalený rzí, objevil u dolního Padrťského rybníku dvaačtyřicetiletý turista. Kontaktoval policisty prostřednictvím tísňové linky 158 a příslušníci hrádeckého obvodu prostor zajistili. Přivolaný pyrotechnik konstatoval, že předmět munici jen připomíná. Každopádně kvitoval správný postup nálezce.

ROKYCANY - Včera před druhou hodinou ranní zastavili policisté řidiče Citroenu v rokycanské ulici K Trhovce. Třiatřicetiletý muž jel předtím ze Sedláčkovy, Klostermannovy, Plzeňské a Arbesovy ulice, aby při dechové zkoušce přístroj odhalil 2,37 promile alkoholu. Hlídka ho tudíž vezla k lékaři, kde se motorista podrobil odběru krve.