Porota měla tedy spoustu práce s jejich hodnocením, a to přitom dětí mohlo být ještě víc, kdyby nemocnost dalším přihlášeným neznemožnila účast.

Radost zpěváčků od začátku prozářila atmosféru dění. „Potěšilo nás, s jakou chutí zpívají a co písniček tu zaznělo. Je vidět, že s nimi paní učitelky po této stránce pracují. Některé je tady i doprovázely na hudební nástroje,“ konstatovala za hodnotitele Dana Kuncová (pedagožka ze ZUŠ Rokycany). Její kolegyně (ale z plzeňské ZUŠ) Hana Medunová chválila, že dokola neznělo jen pár oblíbených hitů, ale repertoár byl hodně pestrý a nechyběly méně známé skladby. „Kvalita se opravdu rok od roku zlepšuje a děti jsou z mateřinek krásně připravené i pro vstup do ZUŠ,“ konstatovala za rokycanskou třetí porotkyně Kamila Pelikánová. Také za připravenost akce zněla od zúčastněných veliká pochvala. Ředitelka Věra Zagorová nám za organizátory řekla, že považují za dobré nejen rozvíjet hudební schopnosti dětí, ale chtějí dát malým i příležitost, aby se měli kde prezentovat.

Ilustrační foto.
Holoubkovští fotbalisté nebudou muset zalévat

Nejmladším soutěžícím byl tříletý Vojtík Bek (MŠ Saská). „Zpíval jsem Běží liška k Táboru a naučila mě ji paní učitelka Maruška s panem učitelem Martinem,“ svěřil se. Naproti tomu Sofinka Veselá z osecké MŠ patřila do nejstarší kategorie. Měla hned tři školitelky z pedagogického sboru, které s ní nacvičily Perníkovou chaloupku. „Tréma ze mě během zpívání spadla,“ hodnotila malá umělkyně. Nakonec dosáhla na třetí místo. Eliška Oliberiusová (MŠ Radnice) patřila do stejné party. Překvapila nejen čistým zpěvem, ale také zvládnutím dlouhé podoby českého textu Ódy na radost. „Trochu jsem se bála, ale paní učitelka Petruška tu byla se mnou a hrála na kytaru,“ uvedla malá slečna. Mezi nejstaršími byl i Matěj Válek (MŠ Saská) zpívající o vose a čistota projevu mu rovněž vynesla I. místo. Do třetice si prvenství (v této kategorii padlo nejvíce ocenění) vyzpívala jeho spolužačka Rozálka Monhartová. Radovala se ze zisku korunky a plyšového Mickey Mouse. „Bude to můj nový kamarád,“ svěřila se. Podobně se z vítězství a odměny v mladší věkové kategorii těšila Gábinka Červenková a mezi nejmladšími Františka Štochlová.

SOUTĚŽ V PEXESU mladí hasiči ocenili. Už se ale těší, až bude teplo. První velká soutěž venku je čeká na konci dubna.
Malí hasiči v Týčku vázali uzly a trénovali paměť