ROKYCANY - V jižní části okresního města se uskuteční tuto sobotu II. ročník Rokycanského trialu. Jde o atraktivní konfrontaci čtyřkolek se základnou za Muzeem na demarkační linii. Právě na jeho parkovišti lze nechat své vozy a přesunout se podle značek ke startu. Zde je zajištěné také občerstvení. Jezdci se registrují do 10. hodiny a od 10.30 do 14 hodin je čeká projetí šesti tratí. Kolem 15. hodiny akce vrcholí vyhlášením výsledků.

Nadšenci z Litohlav pořádají II. ročník konfrontace čtyřkolekNadšenci z Litohlav pořádají II. ročník konfrontace čtyřkolekZdroj: Deník/Václav Havránek

PLÍSKOV - V nádherné přírodní scenérii se tuto sobotu odehraje 41. ročník Běhu Bukovem, prestižního atletického závodu pro všechny věkové skupiny. Zázemí je na terase restaurace v Plískově, a to od 9. hodiny. Na trať se nejprve vydají ti nejmenší, po nich postupně další kategorie. Běží se na loukách a lesních cestách. Více informací podají Radek Škrdlant (604 808 141) nebo Jiří Ekl (603 205 910). Sponzory akce jsou obec Plískov a Farma Ekl.

Lektorka z Blovic učila deset frekventantů jak připravit kvásek včetně dalšího postupu
FOTO, VIDEO: Krásným krámkem v centru Rokycan voněl čerstvě upečený chléb

HRÁDEK - Svátek dýní se koná tento pátek od 16 hodin u Domu dětí v sídle bývalého městského úřadu v Hrádku.

Do programu jsou zařazené zajímavé soutěže, prodej dušičkových suvenýrů a stylového pohoštění. Přitažlivá bude rovněž prohlídka moštárny s ukázkami činnosti spolků zahrádkářů a včelařů. Odměny pro všechny dětské účastníky předá u obří dýně pes Tobík. A kluci i děvčátka mohou přijít v hallowenských kostýmech.

VOLDUCHY - Cyklo Veteran Club Volduchy ve spolupráci s obcí uspořádá tuto sobotu drakiádu. Dějištěm bude od 14 hodin pole pod Strouhou a zváni jsou malí i odrostlejší spoluobčané nebo přátelé Volduch. Občerstvení pro účastníky a snad i příznivý vítr jsou zajištěné.