Dopoledne ožily především jindy liduprázdné ulice na Rašínově. „Kluci i děvčátka si vycházku náramně užívají,“ usmívala se učitelka z mateřinky Harmonie. O kousek dál se na sluníčku vyhřívala skupina z MŠ Školní. „Máme pět tříd a dorazilo sedmdesát procent dětí. Natěšených především na kamarády, na hračky a určitě i na pedagogický sbor,“ usmívala se vedoucí učitelka Renata Krejčí. Malí svěřenci nemuseli procházet testováním a ochrana obličeje se týkala pouze rodičů při předávání nebo odpoledním vyzvednutí svých potomků. Obdobné poznatky panovaly i v sousední školce v Čechově ulici a na předměstí v Borku.

Mateřinka s poetickým názvem Pohádka je součástí MŠ U Saské brány. „Zájem je enormní. Ze čtyřiadvaceti předškoláčků chybí jediný, ale i ten v úterý přijde. A mezi benjamínky schází jen čtyři děti,“ uvedla za učitelskou sestavu Bohumila Choulíková. S kolegyněmi i malými pomocníky se mimochodem odpoledne připravovala na páteční přílet čarodějnic.

U Saské brány se úspěšně vyrovnali s ranním náporem. „Obsazenost vidím tak na osmdesát procent. Přestože byl konec minulého týdne trochu hektický, zvládli jsme připravit dotazník směrem k rodičům. A maminky i tatínkové zareagovaly bleskově,“ usmívala se ředitelka Věra Zagorová.

Hrádečtí přivítali ve čtyřech třídách sedmdesát dětiček.