Průjezd dlouhou Plzeňskou ulicí, kde propustnost až na situaci u dvou marketů nevázne, je pro řidiče celkem příjemný. Jiný názor ale mají chodci, zvláště ti starší a handicapovaní.

„Na této trase je jedna zastávka městské hromadné dopravy u veterinární kliniky a druhá až na autobusovém nádraží, což už je dokonce Jiráskova ulice. Vzhledem k tomu je pro invalidní a starší občany bydlící v okrajových částech města problematické někdy skoro až nemožné nakoupit si třeba ve dvou supermarketech, jež se nacházejí prakticky uprostřed mezi zmíněnými vzdálenými zastávkami. Stejné je to při výpravě za plynaři," upozornil Petr Kouba. Domnívá se, že zřízení nové zastávky MHD v dané ulici, a to mezi prodejnou rybářských potřeb a obchodem s autodoplňky, by tento problém vyřešilo.

Pro uskutečnění svého záměru učinil i další kroky. Žádost, ale už podpořenou 104 podpisy, předal k posouzení radě a zastupitelům okresního města.

„Během sbírání hlasů pod petici jsem se setkal se dvěma zajímavými přístupy. Jednak u mladých, z nichž někteří konstatovali: ´Já ani autobusem nejezdím.´ No jo, ale co jejich rodiče či prarodiče? Když člověk něco má, problém druhého si neuvědomuje. Druhý přístup byl pro mě přímo zarážející. Stále více se setkávám s tím, že lidé tady kvůli lecčemu brečí, ale jít za svým, anebo podepsat se pod dobrou věc, se obávají. Proč? Že přijde nějaký úředník a něco jim udělá? Když se nepostarají sami, žádný Ježíšek jim to nenadělí," konstatoval Kouba.

pokračování na str. 3 čtvrtečního vydání Rokycanského deníku