„Své závazky a pohledávky splnili, poplatili všechno, co měli, nejsou v dluhu. Sice jim město vloni snížilo nájem na 2 200 tisíc korun, protože nebyl odbyt. Teď ale sami přišli s tím, aby se zase zvýšil, činit bude 2 600 tisíc korun,“ sdělila místostarostka Marie Hlávková.

„Za nejdůležitější považuji, že přes pokračující krizi jsme vyšli a nikoho nemuseli propustit,“ hodnotil ředitel Lesů města Rokycan Stanislav Suda.
Na valné hromadě zazněla také informace o získání dotací a od představitelů města i ocenění zmíněné iniciativy. „Nezanedbávají možnost obstarat další prostředky na hospodaření, opravují lesní cesty a také si hledí hájoven,“ podotkla místostarostka.

Dotační peníze lesáci obdrží na nové stroje a na opravu lesní cesty v odloučeném polesí u Nepomuka.

„Její úprava vyjde na tři a půl milionu, sedmdesát procent z toho ale máme slíbených. Dofinancování, podobně jako v případě nákupu zamýšlených strojů, pro nás nebude lehké. Stejně je to ale velká pomoc,“ uvedl Suda.

Co se týče dotace na stroje, zakoupí za ni lesáci nový traktor, nakladač na pilu a velký kontejnerový přívěs, který nahradí osmnáct let starý. Využívat se bude na odvoz pilin, dopravu sazenic i další. Dotace by měla pokrýt 40 procent ceny.