Zaměstnanci Lesů města Rokycan začínají až dnes, aby byly jehličnánky co nejčerstvější. Část jich opustí 'vánoční' školky, další stromečky mají vytipované v polesích Čilina, Žďár i v odloučeném pracovišti Sedliště u Nepomuka. „V týdnu už začneme i s navážením, aby příští pondělí bylo ve dvoře našeho úřadu pod kostelem všechno nachystané pro zájemce,“ sdělil ředitel instituce Stanislav Suda. Dodal, že průběžně se budou stromky doplňovat a k mání budou až do soboty 23. prosince (i o víkendech).

„Pamatovali jsme také na klest ke zdobení a nabídneme i hotové dekorace,“ dodal Suda. Cenu stromečků rokycanští lesáci oproti loňsku nezměnili. Vybrat si bude možné mezi dvěma druhy borovic – lesní či černou, smrkem – obyčejným a stříbrným – a zajištěné jsou rovněž kavkazské jedle.

V Lesopolu Zbiroh jsme se dozvěděli, že prodej zahajují k 11. prosinci ve svém centru na Švabíně a probíhat bude až do pátku 22. prosince, ovšem s výjimkou víkendů V prodeji budou smrčky – ztepilý a pichlavý – i borovičky. Navážet se má průběžně a ceny by se neměly lišit od loňských.

Ke colloredsko-mannsfeldské a šternberské nabídce se vrátíme v dalším článku.