ROKYCANY - Memoriál Míry Forejta pořádají v sobotu 3. září členové Aeroklubu Rokycany. Půjde už o 21. ročník sletu vzdušných strojů s obvyklým programem. Dopoledne dorazí účastníci na letiště  nad městem a své umění tu předvedou i šikulové z modelářského klubu.

Ve 14 hodin startuje hlavní část programu. Se seskokem parašutistů, prohlídkami dvojplošníku An - 2 i dalších letadel a pokračují modeláři. V podvečer je plánovaný vzlet horkovzdušného balonu. Zájemci mohou v průběhu odpoledne absolvovat zážitkové lety ve zmíněné An - 2 nad Rokycany a jejich okolím.

EJPOVICE - Den otevřených dveří se uskuteční v úterý 30. srpna v dokončeném objektu ejpovické mateřské školy. Zájemci se mohou přesvědčit od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin, jaké prostředí a vybavení kluky a děvčátka čeká.

ZBIROH - Všechny prázdninové středy byly ve zbirožském zámku věnované nočním prohlídkám. Tento týden končí a na pořadu je přiblížení dlouhého období od templářských rytířů až po Alfonse Muchu.

Pokud vás zajímají důvody vzniku řádů, jejich proměny v průběhu staletí až do současnosti, podmínky přijetí a jejich činnost, máte ve středu šanci. Dozvíte se třeba, že jedním z členů Dračího řádu byl i kníže Dracula a zjistíte, jak vysokého postavení dosáhl Alfons Mucha v řádu Svobodných zednářů? Speciální okruh láká a rezervace je nutná na e-mailu pokladna@zbiroh.com nebo na telefonu 602 527 632.

RAKOVÁ - Víceúčelový areál na okraji Rakové disponuje další novinkou. Pumptracková dráha splňuje požadavky na bezpečnost a vedle něho láká obří trampolína. Oficiální zprovoznění je přichystané na čtvrtek od 17.15 hodin a následuje fotbalový zápas mezi domácími muži a týmem Plzeňského kraje. V jeho dresu se představí i hejtman Rudolf Špoták.

Ilustrační foto
Mirošovští čerpali vodu nepřetržitě, v Újezdu budou jednat o oslavách obce