Kroupy, vítr a silný déšť směřovaly v pondělí před půlnocí k proslulé vodní ploše ze tří stran Kalvárie a Husových sadů. Nánosy větví, listí a zeminy se dostaly až k průzračné hladině a ušetřené nezůstalo ani dětské brouzdaliště. „Museli jsme ho vypustit a přivést znovu zhruba 540 kubíků vody,“ dodal Moravec. Pokud jde o koupaliště s rozlohou bezmála čtrnáct tisíc čtverečních metrů, je čištěné za pochodu a pod dohledem hygieniků. Dnes zaměstnanci dál svážejí na traktůrcích pozůstatky bouřky, která se přehnala okresem. Pro veřejnost však zůstaly do odvolání uzavřeny Husovy sady (Stráň) a Kalvárie. Hrozí tu pád podmáčených stromů a turisty by ohrozily i rozsáhlé erozní sesuvy.

Přívalový déšť ve spojením se silným větrem zatopil sklepy, rozvodnil říčky a postaral se o dopravní omezení
Hasiči na Rokcansku se nevyspali. Kroupy, poražené stromy, vyplavené sklepy

Posledním červnovým dnem se na dva měsíce loučí s plavci krytý bazén. Každoročně se opakující obrázek je způsobený úpravami interiéru. Včetně sauny, skluzavky a údržbou dalších komponentů.

Starosti ovšem působila i nebezpečně se zvyšující hladina Berounky. Přiměla v úterý večer provozovatele přívozu v Darové (což je úřad v Břasích) k jejímu uzavření. Přes noc se ovšem situace zklidnila, takže od středečního rána je unikátní zařízení opět v chodu.