Sledovaly a vyzkoušely si zdobení kraslic a perníčků, pletení pomlázek, pečení jidášů, tvorbu vizovického pečiva, práci v keramické dílničce a další činnosti.

Součástí projektu bylo vyhlášení výsledků jarní výtvarné soutěže žáků mateřských a základních škol. Námětem byla nejhezčí velká kraslice a děl se sešlo tolik, že vydaly na přitažlivou expozici v přízemí budovy. Prezentovali se šikulové z řad předškoláků až žáků 5. tříd a rozděleni byli do tří kategorií.

Zde je pořadí - Mateřinky: 1. Myšáci, MŠ Strašice, 2. Včeličky, MŠ Holoubkov, 3. Včeličky, MŠ Pohádka Rokycany. Čestné uznání získal Balón z MŠ Hrádek, Žabičky ze Školní ulice v Rokycanech, Šikulové z MŠ Harmonie v Rokycanech a výtvarný kroužek ze Zbiroha. Zvláštní cena připadla Koťátkům z Ejpovic, Dráčkům z MŠ Čechova Rokycany a 3. třídě MŠ Osek.

Sázení aleje. Ilustrační snímek.
Dobrovolníci v Těních vysadí v sobotu přes dvacet ovocných stromů

1. a 2. třída: zvítězila Nina Pankovyč (ZŠ Volduchy) před Klárou Hronkovou (Jižní předměstí) a Davidem Hromadkou ze Šťáhlav. Petra Pinkasová (ulůice Míru v Rokycanech) a Josefína Kloudová ze Strašic si odvážely zvlášní uznání.

3. až 5. třída: triumf Marka Taubra z Volduch, druhá byla Eliška Humlová (ZŠ TGM Rokycany) a třetí Anežka Gruberová (ZŠ Dýšina). Porotci ocenili i práce Adiny Benešové (Volduchy), Kateřiny Kuchlerové (TGM Rokycany) a Natálie Piškule (ZŠ Dýšina).