Cena města Rokycan pro rok 2014 má vítěze. V závěru týdne se účastníci sešli v Trianě na nádvoří radnice, aby s odtajněním výsledků převzali zajímavé finanční odměny.

„Pokud jde o vysokoškoláky, musí být jejich práce zaměřena na okresní město. Ve skupině středoškoláků oceňujeme úspěšné řešitele v rámci krajských, celostátních nebo dokonce mezinárodních olympiád," uvedl starosta Václav Kočí.

Vysokoškoláci: rozdaly si to tři mladé ženy s magisterským titulem a důrazem na historii Rokycan. Třetí místo obsadila Radka Chasáková, pomyslné stříbro porotci přisoudili Kamile Faitové (věnovala se památkám nejen v Rokycanech, ale také u Radnic, v Podmoklech, atd). Z prvenství a prémie dvacet tisíc korun se radovala Zuzana Havlová, která za téma zvolila život rokycanských měšťanů v 19. století. Jednak v oblasti náboženského vyznání a demografie, ale také s ohledem na bydlení, oblečení či stravování. Dodejme, že trojlístek zároveň získal příspěvek pro svoji školu.

Středoškoláci: defilé úspěšných olympioniků odstartovala šestice chlapců i dívek ze Střední školy jeřabinová. V celostátním kole se prosadili Lukáš Dostál a Jiří Šůs. Ten zvítězil v programování CNC dokonce ve dvou kategoriích, takže mu připadlo deset tisíc korun. V krajském měřítku vyhráli Pavel Szep s Dominikem Kašákem a v mezinárodní konfrontaci zazářily kuchařky Šárka Chaloupková s Nikolou Ulrichovou.

Následovali studenti rokycanského gymnázia. Bobřík informatiky přinesl úspěch Vladislavu Wohlrathovi v celostátním kole. Přemýšliví mladí lidé nenašli přemožitele ani na úrovni kraje a odměna se týkala Zdeňka Turka, Romana kaly, Lucie Černé, Martiny Cinkeové nebo Kateřiny Čížkové, která zvládla dokonale matematiku i český jazyk!