„Právě před chvíli si je odvezla poslední komise. Opět máme v rokycanském obvodě na starost 34 obcí," potvrdila Miluše Budweiserová z městského úřadu. V pondělí prý s kolegyněmi nebyla za stohem dokumentů ani vidět. Přestože se v pátečním a sobotním termínu utkají jen Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg, musely být vytištěny lístky pro všech devět původních kandidátů.

„No, to se těším až si pojedu pro ten balík do Radnic. Považuji to za neuvěřitelné vyhazování peněz. Zejména, když prý byla na lístcích chyba a musely se tisknout dvakrát," kroutil hlavou nad ekonomikou významné události němčovický starosta Karel Ferschmann. Ministerstvo vnitra ale potvrdilo, že podle volebního zákona je vše v pořádku. Okrskové komise v den voleb vyberou příslušné dva lístky kandidátů, kteří se utkají ve druhém kole. Lístky pro všech devět uchazečů se vyrábějí z důvodu, že by některý z dvojice Zeman, Schwarzenberg odstoupil. Pak by byl aktuální hlasovací lístek třetího v pořadí 1. kola, tedy Jana Fischera. Pokud by i ten rezignoval, zaujal by místo další, a tak to může jít až k poslednímu z nich.

Připomínáme, že lístky obdrží lidé přímo ve volebních místnostech. V pátek od 14 do 22 a v sobotu od osmi do čtrnácti hodin.