„V roce 2019 jsme navázali na tolik úspěšné akce z let předešlých. Benátská noc na rybníku v Borku, v pořadí už devátá, oslovila přes sedm set malých i větších hostů. Uspořádali jsme zde i sbírku na léčení Emmičky Hájkové a pro statečné děvčátko organizovali i cyklistický závod Rokycanský krpály,“ připomněl místopředseda Václav Kohout.

Podnětná byla přednáška Miroslava Bárty o objevech ve stínu abúsirských pyramid a začátkem května se Rokycanští patrioti aktivně podíleli na odhalení pamětní desky Zdeňku Čápovi. Lékaři, který aktivně bojoval proti nacistům ve druhé světové válce.

K podzimu patří Den plný her v areálu FC, výlet na Křivoklát a Hamousův statek nebo prosincové zpívání u kapliček. Za pozornost pak stojí zahájení sbírky na obnovu varhan v chrámu Panny Marie Sněžné. Projekt odstartoval benefiční koncert v zaplněném kostele, kam dorazil i plzeňský biskup Tomáš Holub. „Předpokládáme, že oprava nástroje bude stát kolem čtyř milionů a věřím, že pokryjeme třetinu nákladů. Přidala se římskokatolická farnost se žádostí o podporu z různých dotačních titulů,“ zdůraznil šéf patriotů Tomáš Rada.