Peníze putují na pořádání koncertů, divadelních představení, přednášek či výstav nebo umožní souborům cestovat na přehlídky a mezinárodní soutěže. „Nejvyšší částku, a to 65 tisíc korun, získá základní umělecká škola. Chystá například oblíbený Jazz bez hranic, tradiční vánoční koncert a vydává se na řadu vystoupení či přehlídek doma i v zahraničí,“ uvedla mluvčí úřadu Tereza Maixnerová. Padesát tisíc korun obdrží Nadace pozemního vojska Armády České republiky na výstavu k 75. výročí osvobození, projektový den a další akce.

Město finančně podpořilo pěvecký sbor Unique, který bude Rokycany reprezentovat na mezinárodních soutěžích. Další peníze vyčlenilo třeba pro Západočeské muzeum na výstavu Křídla Rokycan nebo na pořádání koncertů, vzdělávacích programů a cestopisných přednášek v sále Na Střelnici.

Nezapomnělo se ani na menší akce. Sokol Borek získá 20 tisíc na pořádání akcí pro děti i dospělé, Pionýrská skupina Divoká Orlice má k dispozici deset tisíc na pohádkový les, přeložený kvůli nepřízni počasí na září.