Kočí za Nezávislé

Připomeňme si, jak to dopadlo v roce 2018: Nezávislí získali pět mandátů, ODS a Rokycanští patrioti po čtyřech, ANO tři, KSČM i Pro naše Rokycany po dvou a jednoho zástupce má sdružení Pro zdraví a sport.

Co u vás rozhodne volby 2022Co u vás rozhodne volby 2022Zdroj: DeníkNynější starosta Václav Kočí tehdy kandidoval za Nezávislé a pod jejich křídly se chce dál ucházet o přízeň spoluobčanů. „Mám chuť pokračovat. Pouze nevím, zda jen za Nezávislé nebo jestli to bude ve spojení se starosty,,“ potvrdil včera první muž radnice.

ANO: 19 až 82 let

Politický subjekt, založený před lety expremiérem Andrejem Babišem, má v Rokycanech jasno: „Sestavili jsme kompletní kandidátku. Tentokrát se zaměřením na všechny věkové kategorie, neboť minule jsme byli moc mladí a konzervativní voliči na to moc slyšet nechtěli. Našemu nejmladšímu uchazeči je devatenáct a nejstaršímu 82 let,“ usmívá se lídr Jiří Sýkora. Zastává post předsedy Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycanska a není divu, že jednou z jeho priorit je výstavba víceúčelové haly. „Za další nosná témata považujeme s kolegy bydlení a rozšíření zdravotní péče v nemocnici.“

Dodejme, že dvojkou je ředitel devítiletky TGM Lukáš Rada a trojkou bývalý rokycanský starosta Vladimír Šmolík.

Brigádnice Nicoleta.
Jahody zrají. U Plzně je dokonce zlevnili, podívejte se

Spolu v ofenzivě

Shodný pohled na řešení problémů města spojil tři pravicové subjekty: ODS, KDU-ČSL a TOP 09). “Jdeme do toho SPOLU, protože víme, že spolu toho dokážeme více, než každý sám. Spojují nás vize, nápady, elán a chuť vytvářet v Rokycanech lepší místo pro život. Společnou kandidátku 21 osobností máme vytvořenou. Jsou na ní lidé různých zkušeností, profesí i věkových kategorií, kteří znají Rokycany,,“ potvrzuje šéf oblastního sdružení ODS Jan Šašek.

Patrioti mají jasno

Početnou voličskou základnu zaujali už minule Rokycanští patrioti a chtějí úspěch zopakovat. „Dali jsme zase dohromady skupinu 21 nezávislých z různých spekter společenského dění a máme co nabídnout,“ rezolutně tvrdí jednička Tomáš Rada.

Komunisté sestaví samostatnou kandidátku. Proslýchá se, že by ji mohla vést nynější zastupitelka města Zdeňka Lišková.

Spolek Pro zdraví a sport obhajuje jeden mandát a jde do toho znovu. Chystá úpravu názvu (pravděpodobně Pro Rokycany) i loga.