ROKYCANY - Hned v pondělí odpoledne nabídli žáci dramatického kroužku Uličníci z rokycanské ZŠ ulice Míru dvě pohádky.

První z nich O Karkulce a Karkulákovi a k ním Brémské muzikanty zprostředkovali divákům v Klubu komorní kultury na nádvoří knihovny.

ROKYCANY - Představitelé města, Československé obce legionářské, Klubu Vojenského muzea na demarkační linii v Rokycanech i Českého svazu bojovníků za svobodu chystají na úterý 28. května od 16 hodin vzpomínkový akt na rodinu Václava Stehlíka. Stali se v červnu 1942 prvními oběťmi nacistického běsnění po atentátu na kancléře Heydricha. Pietní akt se koná ve Stehlíkově ulici 319, kde rodina bydlela.

Připomeňte si loňský pietní akt:

Stehlíkovi: první oběti heydrichiády připomněl v Rokycanech pietní akt | Video: Deník/Václav Havránek

VOLDUCHY - ZUŠ Chrást zve posluchače na Domácí muzicírování. Koná se v úterý 28. 5. od 17 hodin v Kulturním domě Volduchy. Vystoupí žáci umělecké školy z Chrástu společně s rodinnými příslušníky a Zpívánky MŠ Volduchy i MŠ Osek.

ROKYCANY - Mateřinka U Saské brány slaví letos 120. narozeniny. Program je přichystaný na středu 29. června od 15 hodin. Nejprve s vystoupením pěveckých sborů a akcemi na zahradě i uvnitř školky. Nechybí výstava kronik, fotografií, tvořivé aktivity, atd.