Teplota šest stupňů a k tomu poletující kapky deště. Nepříznivé povětrnostní podmínky přesto v sobotu neodradily třicítku rekreačních běžců, kteří využili nabídku zasportovat si s osobnostmi. Pohybovali se s nimi v areálu rokycanských Husových sadů.

„Guru českého běhu Miloš Škorpil už přijíždí do města," hlásil krátce po desáté hodině patron projektu ŠKODA FIT Josef Bernard. S ostatními aktéry a byli mezi nimi třeba majitel HC Škoda Martin Straka nebo jeho bývalý spoluhráč a dnes plzeňský radní Michal Dvořák se rozcvičil a vzápětí následoval první okruh nádhernou přírodní scenérií. Škorpil v krátkých přestávkách vysvětloval techniku běhu, správného dýchání i oblečení, což zaujalo i mladé fotbalisty FC Josefa Boudu a Matěje Rybaře: „Ligový zápas s Karlovými Vary nás čeká až v neděli, takže je to bezvadná forma tréninku."

V pomyslném cíli byl zájem nejen o podpis hokejových celebrit, ale také o zjištění zdravotního stavu ve stánku pojišťovny ministerstva vnitra. Měření se zde ujal Miroslav Vondrovský.