Škola je kvůli stavu způsobenému červotočem a dřevokaznými houbami už rok uzavřena a vyučování probíhá v náhradních prostorách. V žádosti o dotace byly Rokycany zprvu úspěšné. Na bourací práce od kraje obdržely pět milionů a koncem minulého roku – v rámci žádosti na rekonstrukci – získaly dvanáct milionů od parlamentu a pět milionů z prostředků kraje. Minulý týden ale už bylo jasné, že jejich žádost v rámci 2. etapy Regionálního operačního programu (ROP) sdružení Jihozápad nepochodila. Potřebných 69 milionů a 375 tisíc stále schází.

„Využili jsme možnosti konzultace s členy komise a došli k názoru, že přihlásit se do 3. etapy ROPu nemá pro Rokycany partně smysl. Účel naší žádosti nezapadá zcela přesně do kritérií,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. Problémem je, jak vysvětlil krajský radní Miroslav Jaroš, že jde o celkovou rekonstrukci, ne jenom částečnou modernizaci.

„Vedení města dospělo k názoru, že je třeba hledat jinou cestu. Přestavbu ale o prázdninách chceme každopádně rozjet naplno,“ říká Hlávková.