Sobotní dopoledne tak zájemci o svůj zdravotní stav využili k návštěvě „zeleného“ domu, kde si mohli bezplatně nechat změřit hladinu cholesterolu a glykemie, nebo si ověřit, jaký mají krevní tlak. Letošní novinkou byla také přítomnost psychologa. „O jeho služby byl opravdu velký zájem,“ potvrdil za pořadatele František Poncar.

Letošek navíc znamenal také rekordní počet návštěvníků. „Dnes tu je určitě více lidí, než na minulých akcích. Největší zájem je o měření cholesterolu. Tam už bylo sto dvacet lidí, a to ještě zdaleka nekončíme,“ řekl Poncar.

Smysluplnost akce pochvalovali jak samotní návštěvníci, tak i přítomný lékař. „Je to nesmírně důležité z hlediska prevence. Hodně lidí totiž zjistí, že má zdravotní potíže, až když už je pozdě. Takové akce jako je právě dnešní měření vítám, protože problematika cholesterolu a glykemie bývá podceňována,“ sdělil František Jirava.

„Po dvou kávách s cukrem mám hladinu glykemie 7,5,“ pochlubil se Josef Beneš. Manželé Vaňourkovi dorazili na měření společně. „Jsem diabetik a žena měla zdravotní problémy po operaci, takže měřící přístroje máme i doma a pravidelně je používáme. Dnes jsme si ale chtěli nechat hodnoty potvrdit od odborníků. Už mám za sebou měření tlaku a hladiny glykemie,“ uvedl Gustav Vaňourek.