ROKYCANY - Zářijové vítání nedávno narozených obyvatel okresního města oslovilo rodiče devíti chlapců a děvčátek. Slavnostního aktu se ujal starosta Václav Kočí a s matrikářkou Evou Špelinovou sledoval, jak se do pamětní knihy zapisují maminky a tatínkové Filipa Mikuláše, Matyáše Jiřího Vacka, Viktorie Zeithamlové, Magdalény Sladké, Elišky Böhmové, Veroniky Černé, Adama Votavy, Šarloty Vrbové a Stely Blažkové.

KAMENNÝ ÚJEZD - Směna profesionálních hasičů z rokycanské Komenského ulice vyrážela v pátek po páté hodině ranní ke Kamennému Újezdu. Srazila se tu dvě osobní auta a z jednoho z nich vyšlehly plameny. Při události měli práci i zdravotníci, neboť vezli zraněného účastníka kolize do nemocnice.

Mladík v pruhovaném kvůli události ve vlaku.
Rokycanští policisté hledají důležité svědky

BUŠOVICE - Nově zrekonstruovanou část budovy obce v Sedlecku si prohlédli včera odpoledne zájemci. Pozvali je zástupci společnosti PB Networks, kteří opravili zbývající prostor v prvním patře objektu.

ROKYCANSKO - Nadace O2 vyhlašuje první ročník grantového programu Sázej stromy.cz. Jeho prostřednictvím mohou nejen obce a školy získat až 100 tisíc korun. Do výzvy se mohou přihlásit projekty například na podporu výsadby stromů. Veřejnost pak vybere pět z nich, mezi které Nadace O2 rozdělí celkem půl milionu korun. Hlásit se mohou obce, svazky obcí, měst, ale i mateřské, základní, střední a vysoké školy. Zájemci se mohou registrovat do 20. října na webových stránkách nadaceo2.cz.