Měsíce už se táhnoucí záležitost ´osídlení´ Oseckého vršku se stala v tomto týdnu i předmětem jednání mimořádně svolaného setkání radních.

Ve zmíněné stavební lokalitě totiž městu patří zhruba polovina parcel. Celkem jedenáct. Formou dražeb už většina z nich získala své majitele.

Dvě však pořád zůstávají ve hře. Záležitostí se už opakovaně zabývali i zastupitelé. „Parcely mají výhodnou polohu, jsou hned u cesty, ale jejich terén je svažitý," zvažoval starosta Václav Kočí. I to podle vlastníků vedle otázky kupní síly obyvatelstva může být možná důvodem, proč se ještě neprodaly. Teď radní dostali za úkol přijít s návrhem řešení záležitosti.

Až dosud město nehodlalo couvnout z ceny 1490 korun za metr čtvereční. Nyní se ale radní usnesli, že i vzhledem k výše už řečenému je ke snížení čas. Před zastupitele hodlají předstoupit s návrhem dvou změn. Tou první je spojení obou parcel (766 a 882 m2). Oproti ostatním je totiž zvláště první poněkud menší. Kromě toho hodlají dát zastupitelům ke zvážení snížení ceny za metr čtvereční plochy. Nejspíše na 1290 korun.

Co se týče dalších pozemků v místě, jsou už buď zastavené či prodané.