Od sobotního rána na tom měla podíl dvanáctka členů Českého rybářského svazu Rokycany. Lovili a brigádníci jim pomáhali s odvážením šupinatého nadělení. Tato činnost se neobešla bez bedlivého dohledu přihlížejících, mezi nimiž byly i čtyři labutě.

„Tříleté ryby přesadíme do Boreckého rybníka,“ oznámil za rybáře Karel Šmejkal. „Je to asi tři sta padesát kaprů, šedesátka generačních línů a patnáct čtyřkilových amurů,“ vypočítával.

Mladší a menší ryby, takzvané K dvojky, putovaly do ´komory´, rybníka určeného na přezimování násady. Vedle kaprů, amurů a línů šlo také o štičí násadu, bělice a další bílou rybu. „Na jaře je přemístíme do výtažníků,“ doplnil Šmejkal. Zkrátka nepřijde Ejpovické jezero ani Klabavská přehrada. Pokud jde o drobotinu, ta se ocitla v Borku, kde poslouží hlavně jako potrava dravcům.

Protože u vody pořádně vyhládne, sešli se rybáři v teple svého centra u obědosvačiny, kde hlavním chodem nemohlo být nic jiného než rybí dobrota. Protože práce ale zůstávalo ještě pořád dost, jedli na etapy. Část se zatím venku ještě věnovala mok– rým žním. Alexej Ješenko a už zmíněný Šmejkal se nezastavili. Napilno měli i Ervín Praum, Jiří Vyskočil, Ladislav Přibáň, Pavel Mošna, Václav Dezort i další.

Za týden se budou věnovat výlovu Řádek pod Rokycany.