Vcestovních kancelářích se dveře netrhnou. Nejvíce teď letí kratší poznávací pobyty do Francie a Itálie. Letní sezóně už sice odzvonilo, ale lidé se do zahraničí vydávají stále. „Je to skutečně tak, v současnosti zákazníci kupují hlavně poznávací zájezdy. Nejoblíbenějším místem je rozhodně Paříž, hned potom Řím nebo Benátky,” sdělila Naďa Celinová z rokycanského INEXu. Podobnou situaci zažívají v cestovní kanceláři Škoda Avia tour. „Lidé teď upřednostňují kratší vycestování, přispěly k tomu i nedávné svátky. Kromě Paříže a Říma nabízíme například výlet do zábavního parku v Německu,” zvala Lenka Svobodová.

Naopak ve Škodě Avia tour zaznamenávají pokles zájmu o poznávací zájezdy. „I nyní prodáváme více ty pobytové, a to do Turecka, Egypta nebo Kapverd. Některé poznávací jsme letos museli i rušit, protože se nenaplnila jejich kapacita,” řekla Renata Živná.

S cestovní kanceláří INTER Zbiroh se aktuálně zájemci mohou vydat do Sicílie, Sardinie nebo Slovenska. Podle informací patří mezi oblíbené destinace Sicílie nebo termální lázně na Slovensku i v Maďarsku. Atypickým místem návštěvy je i Maroko. Zoufat nemusí ani milovníci zimních radovánek nebo netradiční zábavy. Mohou si zarezervovat třeba lyžování v italských Dolomitech nebo zajet na únorový karneval do Benátek.