„Celkové náklady jsou 5,9 milion korun s daní a město získalo dotaci z Plzeňského kraje ve výši jeden milion korun. Pumptrack vybudujeme v sousedství skateparku v Kotelské ulici, a tím rozšíříme sportovní vyžití pro občany,“ uvedl starosta Tomáš Rada.

Práce na nové infrastruktuře začnou za pár dnů. Pumptrack s rozměry 46x16 metrů je navržen tak, aby byl zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Používat lze libovolné kolo, ať už k tomu určené – MTB, BMX, ale pro vyzkoušení je možné i trekové. Nejmenší se mohou svézt na odrážedlech nebo koloběžkách. Využít ho půjde také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích. Stavba pumptracku bude realizována zhutněním základu a nanesením finálního asfaltového povrchu. O výstavbu se postará specializovaná firma, která nyní staví obdobnou dráhu v Holýšově a chystá se i do Dobříva.

Investice je v režii státního podniku Povodí Vltavy.
Holoubkovský potok dočasně změnil řečiště. Podívejte se, jak se tu opravuje

Součástí projektu je i realizace dvou samostatných komunikací. Jedná se o novostavbu veřejně přístupné cesty se společným pohybem chodců a cyklistů. Pumptrack se tak napojí k ulici Na Cvičišti u plochy skateparku.

Město vybudováním pumptracku rozšíří sportovní infrastrukturu města. V současnosti je zároveň ve výstavbě multifunkční hřiště u zimního stadionu, které bude sloužit především házenkářům a florbalistům.