VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany daly záchranářům 190 tisíc

Rokycansko – S houkajícími vozy Zdravotnické záchranné služby se setkáváme na silnicích rokycanského okresu denně. Lékaři s vyškoleným odborným personálem poskytují ošetření v první linii. Při nehodách, akutních příhodách a dalších dramatických událostech.

23.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Vedoucího lékaře oblasti MUDr. Jiřího Klíra jsme se tudíž před koncem roku zeptali na aktuální situaci i nové přístroje.

Začátkem roku jste oslovil starosty významnějších měst a obcí na Rokycansku s prosbou o finanční příspěvek. Jak žádost dopadla?
Případný dar byl určen na přístrojové a technické vybavení výjezdových stanovišť Rokycany a Radnice. Vozy ZZS jsou vybaveny obvyklou technikou a přístroji, ale její zatížení je značné a opotřebování velmi rychlé. Přitom chceme poskytnout našim pacientům ošetření a léčbu na pokud možno nejvyšší úrovni a dle finančních možností i určitý „nadstandard.“

Kdo na váš dopis zareagoval?
V první řadě musím ocenit přístup Městského úřadu Rokycany, který nám poskytl částku 190 tisíc Kč. Je to významný obnos, ale náš dík patří i zbývajícím úřadům. Darovaly dohromady 87 500 Kč a zde jsou v abecedním pořadí: Hlohovice, Holoubkov, Kamenný Újezd, Kařez, Klabava, Medový Újezd, Mlečice, Mýto, Nevid, Plískov, Příkosice, Skořice, Těškov, Vejvanov a Zbiroh.

Jaké jsou novinky ve vašem vybavení?
Za 250 tisíc korun byl zakoupen automatický resuscitátor. Provádí srdeční masáž kvalitněji a efektivněji než sebeerudovanější lékař či záchranář. Neměnnou intenzitou a frekvencí je schopen provádět masáž srdce po dobu minimálně jedné hodiny. Tím se zvyšuje šance na obnovu srdeční akce a oživení nemocného.

Za 38 tisíc jsme si pořídili dvě bateriové intraoseální vrtačky se sadou dětských a dospělých jehel. Budou velkým přínosem u pacientů bezprostředně ohrožených na život s nutností okamžitého podání léčby, u kterých v důsledku onemocnění či úrazu došlo ke zkolabování žilního systému a nelze zajistit periferní žilní vstup k podání léků. Vrtačkami si vytvoříme vstup do dutiny kosti s možností podat nezbytná léčiva se stejným efektem jako při podání nitrožilním.

Tím byl vlastně příspěvek vyčerpán. Chcete něco vzkázat sponzorům?
Všem výše uvedeným úřadům, jejich starostům a zastupitelům patří poděkování mé, vedení Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje a jistě i občanů našeho okresu, které jejich zdravotní stav donutí využít našich služeb.

Vzhledem k blížícímu se konci roku přeji všem občanům našeho regionu příjemné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a hodně štěstí, osobních i pracovních úspěchů v roce 2010.

Autor: Václav Havránek

23.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení