Začátek je v 19 hodin a vstupenky si lze zajistit před produkcí nebo s předstihem ve stánku Rokáč (poblíž školy na Jižním předměstí). Za týden, v pátek 13. května, je na pořadu snímek Zátopek!

ROKYCANY - Páteční čtení knihovnic z Rokycan pro obyvatele penzionu v Hradební ulici (a další zájemce) je zítra od 10 hodin věnováno Vesnicím, vesničkám a újezdům na Rokycansku.

MIROŠOV - Po dvouleté přestávce dorazili do města na jihu provozovatelé atrakcí. Víkendovou pouť zpestří i speciální menu v tamních restauracích.

ZBIROH - V neděli 8. května dopoledne se nadšenci ze Zbiroha a okolí vydají na nultý ročník Zbirožského SvětoBěhu. Mohli se už zaregistrovat od 19. dubna v informačním centru, ale hlásit se mohou i před startem (od 8 do 8.30 hodin) v areálu fotbalového hřiště. V devět hodin se vydají na trasu běžci, kteří volili tři kilometry. Osmikilometrová trať odstartuje v deset hodin a ve čtvrt na jedenáct zdolávají ti nejmenší pět set metrů přímo na stadionu.

Ilustrační foto
Žena z Hrádku přišla o třicet tisíc

Občerstvení je zajištěné. Stejně jako zdravotní dohled a případné měření krevního tlaku, glykémie nebo tělesného tuku ve stanu zdraví.

OLEŠNÁ - Staročeské máje se v sobotu 7. května uskuteční i v Olešné na rozhraní Rokycanska a Berounska. S průvodem obcí od devíti hodin, odchodem pro májovnici (14.00) a následnou staročeskou Besedou za doprovodu kapely Cheznovanka. Večer nesmí chybět májová zábava s W bandem.