"Návštěvníci zjistili více o originálu obrazu Alfonse Muchy s názvem Basilejský koncil se sklání před Janem Rokycano z roku 1933 a v předsálí pokračovali prohlídkou unikátního věžního hodinového stroje. Podívali se i do pracovny starosty s galerií jeho předchůdců a kolem mariánského sloupu se přemístili do kostela Panny Marie Sněžné. Ti odvážnější vylezli na ochoz a končilo se v interiéru Fitzovy hrobky a náhrobků významných rokycanských občanů v parku U Plzeňské brány," popsala průběh akce mluvčí městského úřadu Adriana Jarošová.

Novinek pro turisty i domácí bude však během nadcházející turistické sezony více. V květnu to bude oficiální otevření rozhledny na Kotli, Rokycanské pochody a o týden později výšlap Žďárskými studánkami. „V neděli 9. září se Rokycany poprvé zapojí do Dnů evropského dědictví . Chtěli bychom občanům zdarma otevřít radnici, kostel, Centrum paleobiodiverzity nebo gotickou baštu v Třebízského ulici. Zpřístupněné budou rovněž dokumenty Státního oblastního archivu,“ má jasno starosta Tomáš Rada.

Symbol odcházející, ale stále se bránící zimy, skončil v řece Klabavě
Rokycanské děti z mateřinky Pohádka vhodily Moranu do řeky Klabavy

Lákadlem by měl být projekt Zdolej čtyři vrcholy s výšlapem na Kotel, Žďár, Vršíček a Čilinu, kdy účastníci získají dřevěné upomínkové kolečko a děti i sladkou odměnu. Více informací bude zveřejněno na webu informačního centra,“ vysvětlila Anna Chromá z odboru školství a kultury.

Na přelomu září a října chystá město paleontologickou procházku s Petrem Kraftem, rokycanským rodákem a předním odborníkem na paleontologii.