Zahájení činnosti se odehrávalo ve čtvrtečním podvečeru a nechyběla u toho hudba ani špalír rodičů, jímž nebojácní kluci i děvčátka procházeli jako branou do školky. „Projekt rodiny s dětmi na principu mateřinky lákal. Kapacitu šestnácti capartů jsme naplnili rychle,“ sdělila Anežka Trylčová, která se jako předsedkyně spolku ujala organizace akce.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Veselá sýkorka bude fungovat tři dny v týdnu. Vždy od pondělí do středy s příchodem mezi 7.30 a 9. hodinou. Následuje uvítací kruh, svačinka od maminek a cesta do lesa. Po návratu jsou zajištěné obědy z bistra a pekárny u bývalého kina, hry, odpolední klid a před odchodem další soutěže i dovádění kolem upravené maringotky.

Rekonstrukce proslulé Fitzovy vily poblíž rokycanského nádraží byla doplněna o uložení dokumetu s odkazem dalším generacím. Akci jsme využili i k nevšedním záběrům na střed Rokycan
Na vrcholku Fitzovy vily je nově umístěný vzkaz budoucím generacím

„Svěřencům se budou věnovat dvě učitelky a slibujeme si od toho individuální a respektující přístup k potřebám i tužbám těch nejmenších,“ dodala Trylčová. Zároveň dodala, že klub není pod křídly ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ani pod dohledem hygieniků. Přesto zde chtějí pochopitelně dbát důsledně na zásady hygieny.