Pokud jde o opravu páteřní komunikace v centru města, začala po komplikované přípravě až na jaře minulého roku. Významně a především negativně ovlivnila plynulost provozu, neboť s odhalením inženýrských sítí a rozsahem výměny komponentů nabrala investice značné zpoždění. Až ke konci roku vrcholila první etapa horečným asfaltováním silnice a letos se finišuje. Od ledna se začne pracovat na druhém rameni ulice Svazu bojovníků za svobodu, směrem do ulice Dukelská. Z Jiráskovy ulice harmonogram uvažuje hned v lednu s oblastí ulice Bojovníků za svobodu a také se zákazem odbočení z Jiráskovy do Dukelské ulice (cesta pro pěší ale zůstane zachována).

Podívejte se, jak vypadala Jiráskova ulice v květnu 2023:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Dalším stěžejní záležitostí je pro obyvatele i návštěvníky Rokycan přeměna sokolovny. Dominanty ve středu města, která je kvůli poškození dlouhodobě uzavřena. A chybí tak především sál pro větší kulturní pořady. „Z architektonické soutěže vzešly zajímavé návrhy. A ačkoliv se to nezdá, v přípravě prací jsme se posunuli dál. Máme pro rok 2024 připraveno dvacet milionů,“ sděluje starosta Tomáš Rada. Další prostředky vyčlenili představitelé města na dokumentaci nové tělocvičny, jídelny i kuchyně pro dvě devítiletky v prostoru poblíž nynějšího parkoviště u školy v ulici Míru.

Modernizací projde sportovní areál na Jižním předměstí (počítá se zde s 50 miliony) a další balíky peněz jsou určené pro rekonstrukci Mokroušské ulice (deset milionů), Šťáhlavské ulice (přes pět milionů), atd.