I když plavecký areál začal poptávku po plavčíkovi inzerovat s dostatečným předstihem, vedení bazénu je stále v napětí. Zájemce, který by mohl nastoupit ještě před prázdninami, se zatím žádný neobjevil a času už zbývá poskrovnu. Přesto je šéf areálu Jaroslav Moravec optimistický.

„Věřím, že otevřeme opravdu 20. května, přestože jsme plavčíka pořád ještě nesehnali. Máme nějaké studenty z loňska, ale ti mohou nastoupit až od července. Na květen a červen jsme zatím nikoho nesehnali,“ říká Moravec s tím, že nároky na vhodného kandidáta nejsou nijak přehnané.

Stačí, aby uměl dobře plavat, a zbytek se naučí na třídenním kurzu, který mu plavecký areál zajistí. Po jeho absolvování bude mít brigádník dostatečnou kvalifikaci na to, aby mohl plavčíka u koupaliště vykonávat.

„Ještě se to dá stihnout, pokud se zájemce co nejdříve najde,“ věří Moravec.

Raději už však spolu s vedením Rokycan přemýšlí nad plánem B. Jako varianta prý připadá v úvahu i zavření krytého bazénu, aby mohl zdejší plavčík dohlížet na lidi u koupaliště. „Na červenec a srpen je stejně naplánovaná odstávka vnitřního bazénu, takže existuje i možnost, že bychom krytý bazén zavřeli dříve, aby se zdejší plavčík uvolnil a mohlo fungovat venkovní koupaliště. Ale to by nebylo asi hned 20. května, spíše v červnu,“ vysvětlil Moravec.

Starosta Václav Kočí zatím o náhradním řešení spekulovat nechce. Také on doufá, že se plavčík co nejrychleji najde a že vše zafunguje podle původních představ.