„Kdy to bude? U nás je to hlavně v sobotu strašné. V půlce ulice se válejí popelnice, jsou pokácené lavičky a pravidlem jsou vysypané odpadkové koše. Ale to se děje i ve všední den,“ popsala potíže obyvatel kolem nočního klubu na sídlišti u Václava Milada Beranová.

Radní teď proto schválili přidat k dosavadním čtyřem kamery právě na toto sídliště do ulice Pod Ohradou, dále do Spilky v centru města a na obchodní dům Žďár na roh ulic Havlíčkova a Míru. Město má na jejich pořízení a instalaci v rozpočtu vyčleněno sto tisíc korun, podle místostarosty Jaroslava Mráze možná přijdou na dvojnásobek.

„Ceny jdou ale dolů, možná budou nižší,“ řekl Mráz, podle kterého také patří nově vybrané lokality k nejproblémovějším ve městě.
Pořádek v Rokycanech dosud hlídají kamery na hotelu Bílý lev a na knihovně. Další dvě jsou mobilní. Jedna z nich občas sleduje rokycanské vlakové nádraží.

Využije ale město, v jehož ulicích bývá po každé páteční a sobotní noci plno rozsypaných odpadků a rozbitého skla, jejich možnosti? „Bude třeba přeorganizovat směny strážníků. posílit je z pátku a ze soboty,“ konstatovala místostarostka Marie Hlávková.

Podle Mráze to bude možné po zmapování celkového stavu policie. „Z toho vyplynou nutná opatření. Největší problémy jsou právě v okolí klubu u Václava a na Malém náměstí kolem Paraplíčka,“ sdělil Mráz.