O tom, že při záchraně během dopravní nehody rozhodují vteřiny, se mohli včera Rokycanští přesvědčit přímo v centru města. Kolemjdoucí totiž přihlíželi vážné kolizi dvou automobilů. V jednom z nich byl navíc zaklíněný zraněný člověk. Záchranáři i hasiči se snažili převzít nad situací co nejrychleji kontrolu.

Včera v deset hodin dopoledne se na Masarykově náměstí v Rokycanech uskutečnil sedmý ročník Memoriálu Jindřicha Šmause ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření při dopravních nehodách. „Družstva požární ochrany se skládají z velitele a třech členů soutěžního týmu, s vlastním vozidlem, vyprošťovacím zařízením a vybavením," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Pavla Jakoubková. „Skupina zdravotníků je složená z řidiče a dvou zdravotníků s vozidlem rychlé lékařské pomoci a výbavou. Hodnotí se taktika a technika provedení zásahu. Každý scénář obsahuje minimálně jedno havarované vozidlo. Nejlepší družstvo z Plzeňského kraje postoupí na mistrovství republiky, které se uskuteční v září v Karlových Varech," uzavřela Jakoubková.

Odpoledne se dvanáct týmů dočkalo výsledků. Na první příčce se umístilo družstvo z Boskovic (Jihomoravský kraj), o bod za nimi skončili Královéhradečtí a bronz braly Sušice. Domácí se umístili pátí.