„Nejsem líný na nějaký ten metr. Ovšem, abych nesl tašky s dekami nebo jídlem přes kilometr, to se mi nechce,“ přiznal Václav z Plzně. Dorazil s rodinou a po sedmihodinovém pobytu našel za stěračem auta 'pozdrav' od míst-ních strážníků. Zaparkoval totiž při komunikaci do nemocnice. Odbočka z hlavní silnice směrem Osek a Radnice je ideální pro dvě míjející se vozidla. Nikoliv ale pro tři až čtyři pruhy, které tu řidiči v rekordním vedru vytvořili.

Pravda, ještě ráno zde byla osazena značka se zákazem stání směrem ke zdravotnickému komplexu. Jenže filutové ji hodili do příkopu, odstavili vůz a spěchali se osvěžit.. „Víme o tom, ale jsme bezmocní. Děvčata v kasách musela nepřetržitě čelit útokům agresivních majitelů aut, kteří teď musí své prohřešky řešit s úředníky. Snad do konce týdne pracovníci odboru rozvoje města přijmou se strážníky účinnější opatření,“ přeje si Zdeněk Frána za útvar tělovýchovných zařízení Rokycan.

Sobotní pochod z Rokycan na Kozel nepřekazila ani rekordní vedra
OBRAZEM: Z Rokycan na Kozel šli turisté pohádkovým lesem

Velitel strážníků Petr Wohlmuth postup svých podřízených obhajuje: „Byli na místě a rozdali padesát ozná-mení o přestupcích. Dalších dvacet případů řešíme po fotografické dokumentaci individuálně.“

Přetlaku vozidel nepomohl ani obří turnaj malých fotbalistů v přilehlém areálu klubu FC. Přesto se může situace opakovat a potvrzují to desítky podnětů na sociálních sítích. Radikálnější vyzývají obyvatele Rokycan, aby své plechové miláčky nechali doma a přišli po svých. Oponenti pro změnu argumentují omezením vstupu přespolních plavců. Přitom je tu třeba výzva v podobě Fluff Festu v posledním červencovém víkendu. Rokycany po dvouleté přestávce obsadí tisíce černě oděných mužů a žen při akci na letišti. Budou se ale chtít osvěžit a před třemi lety na koupališti zvládli šest tisíc hostů za den.