ROKYCANY - Na povolení pokácet dvě lípy srdčité v Kotelské ulici (je ve významném krajinném prvku Kotelská cesta) reagovaly Rokycany. Na sklonku minulého týdne tak došlo k likvidaci dvou stromů mezi garážemi a obchvatem Rokycany – Hrádek. Ve stromořadí a u obou lip byla zjištěna rozsáhlá infekce kmene dřevomorem kořenovým. Jedná se o nebezpečnou houbu a hrozí vyvrácení takových stromů.

VŠENICE - Za letopočtem 2022 se ohlédnou v pátek 20. ledna dobrovolní hasiči ze Všenic. Od 19 hodin vyslechnou ve společenském zařízení obce informace o zásazích výjezdové jednotky, další činnosti a zjistí, jak jsou na tom finančně.

Chybět nebude ocenění zasloužilých členů, diskusní příspěvky zástupců okolních sborů nebo okresního sdružení a v neposlední řadě ani projekty roku 2023.

Tříkrálová sbírka v Radnicích.
Tříkrálová sbírka oslovila i koledníky z Radnic

STRAŠICE - První událostí nového týdne byl pro směnu rokycanských hasičů včerejší dopolední výjezd do Strašic. Týkal se otevření zabouchnutých prostor.

Neděle byla ve znamení dvou událostí. Po druhé hodině ranní pomáhali profesionálové s transportem pacienta ve Volduchách a po 15. hodině je zaměstnal únik látek do rybníku v Holoubkově.

BUŠOVICE - Pondělní večer si vybrali k jednání zastupitelé Bušovic. Včera se zabývali mimo jiné vytápění a zateplení stropu v hospodě, obecnímu zpravodaji nebo letošním akcí na úseku kultury. Účastníci zasedání nezapomněli ani na cestu ke Spálenému mlýnu, která byla častým terčem sporu starousedlíků s rekreanty.