TĚŠKOV - Osmý ročník Těškovské traktoriády se koná v sobotu 9. září. S ostrým startem fréz a traktorů domácí i tovární výroby ve 12 hodin. Zápis účastníků u hasičské zbrojnice je plánován už od desáté hodiny. Končí se v podvečer a od 19 hodin se o tečku postará kapela Bílá pěna.

ČILÁ - Patrioti vesničky na severu okresu absolvují v sobotu 9. září sousedské posezení. Zahrají Maryšky (dříve Polojasno), o občerstvení se postarají Katka a Radek z Hradiště.

KORNATICE - V Kornaticích se chystají v sobotu 9. září na cyklistický výlet. Přes Příkosice a Padrťské rybníky do středočeského Nepomuku, kde je vyhlášená restaurace Nepál. Zpět se účastníci dostanou přes Míšov. Start od kornatického krámku je v 9.30 hodin.

KLADRUBY - Hasiči z Kladrub pořádají v sobotu 9. září loučení s prázdninami. Od 18 hodin je u kulturního domu připravené opékání uzenin, poté hry a ve 21 hodin stezka odvahy pro děti.

VRANOVICE - Pohádkový statek v centru vesničky zve k návštěvě v obou volných dnech. V neděli 10. září od 15 hodin navíc s Popletenými pohádkami.