Ještě před pár dny opuštěné Masarykovo náměstí se proměnilo v pulzující bulvár. „Věřte, že už jsem se s kolegyněmi nemohla dočkat,“ přiznala vedoucí obchodu s hračkami Taťána Silbernáglová. Nad vodou držel osazenstvo prodej z okénka, jenže nebylo to ono. „Teď je to mnohem lepší. Panenky, míče, kočárky nebo peněženky, to je nejčastější sortiment,“ sdělovala žena, dojíždějící ze sousední Veselé. Tady by jí mimochodem udělala obrovskou radost oprava cesty do bydliště v ´Pekle´.

Zlatnictví v sousedství chrámu Panny Marie Sněžné se nemůže jmenovat jinak než U Kostela. Rovněž tady putovala v uplynulých týdnech část zboží skrz mříže, ovšem přímý kontakt je nenahraditelný! S odbytem ve formě zlata, stříbra i hodinkových baterií.

Dobré konopí svět obletí: Odstartovalo v Sušici, mezipřístalo v Budějicích i Praze, nechte se také unést.
Konopná farma v Sušici vyrábí i zmrzlinu. Už jste ochutnali?

Ožilo také první patro nákupního centra ve Ž´dáru. Včetně Krásného krámku, který majitelka stihla otevřít 10. prosince, aby vzápětí musela na dlouhých 137 dní ´do klidu.´ “Předvánoční boom jsme si ani neužili. Chyběl bezprostřední kontakt s lidmi, takže teď si to vynahrazujeme. na odbyt jdou hlavně čokolády z Uherského brodu a káva z pražírny v Blovicích,“ nechala se slyšet slečna Tina.

Klasické listování publikacemi nemůže nahradit neosobní brouzdání po internetu. Ověřila si to i Milada Holá v útulném knihkupectví na Masarykově náměstí: „Zájem je o cestování do Brd či na Křivoklátsko. A pak jdou na dračku detektivky i osvědčení autoři beletrie.“