„Přesněji 195, přičemž čtyři třídy jsou v ZŠ Jižní předměstí, po dvou třídách v Základní škole T. G. Masaryka (vždy s 27 kluky a děvčátky) a ulici Míru, kde je zřízena i přípravná třída s deseti dětmi," uvedla mluvčí úřadu Adriana Koláčková.
Jednotlivá vzdělávací zařízení si rozdělili představitelé města. Starosta Tomáš Rada navštívil ZŠ TGM, radní Bohumil Nosek zavítal na největší Jižní předměstí a vedoucí Odboru školství a kultury MěÚ přivítal benjamínky v ulici Míru. Ve školním roce se v Rokycanech vzdělává téměř 1700 žáků a v devítiletkách se o ně starají více než dvě stovky pedagogických i nepedagogických pracovníků. Město zřizuje zmíněné tři základní a také dvě mateřské školy.
Letních prázdnin město Rokycany využilo opětovně k opravě a dalším investicím v mateřských a základních školách. V loňském roce se opravily střechy na ZŠ ulice Míru a ZŠ T. G. Masaryka.
Investice byly během dvouměsíčního volna značné a připomeňme si nejdůležitější rekonstrukce.
Na MŠ Pohádka bylo nutné vyměnit kotle ve stávající plynové kotelně v suterénu. Školu vyhřívaly dva stacionární kotle na zemní plyn. V rámci demontáže došlo k opravě omítek a podlahy a prostor byl vymalován. Nově budou k vytápění sloužit dva závěsné kondenzační kotle. Náklady jsou 525 tisíc korun bez DPH.
V MŠ U Saské brány došlo k demontáži tří stacionárních plynových kotlů včetně armatur i základů a také připojení na přívod plynu. Současný stav zařízení kotelny je zastaralý, poruchový až havarijní a je nutná jeho výměna. Po demontáži stávajícího zařízení budou opraveny omítky a podlaha. Pro vytápění objektu budou sloužit dva závěsné plynové kondenzační kotle se zřízením vlastního systému měření a regulace. Náklady budou 563 tisíc korun bez DPH.
V další mateřské škole, která se nachází ve Školní ulici bylo nově vybudované zázemí pro personál školky. Vznikla zde prádelna a šatna učitelek a byla vybudována nová kancelář. Náklady jsou ve výši 646 tisíc korun.
Opravami prošly také dvě základní školy. V té v ulici Míru bylo opraveno 163 oken o rozměrech 130x250 centimetrů, náklady jsou ve výši 1,3 milionu korun. Zároveň byly opraveny troje dveře dle podmínek památkové péče, a to v ceně 409 tisíc korun.
Na ZŠ TGM bylo nutné opravit sociální zařízení v prvním patře budovy dívčích toalet s bezbariérovou toaletou a odvětráním sociálních zařízení ve všech patrech. Celkové náklady jsou 1,35 milionu korun.