Chybět nebudou ani přidružené soutěže, dnes večer ohňostroj a zítra vyhlídky z mimořádně zpřístupněné kostelní věže. Po celou dobu oslav jsou k dispozici stánky s občerstvením, upomínkovými předměty a jarmarečním zbožím.

Do roku 2003 se oslavy města konaly pod označením Den Rokycan a dění organizovala firma RLA Stallion.Od roku 2004 jsou přejmenované na Setkání pod rokycanskou věží a vše zajišťuje samo město. Pojďte s námi zavzpomínat:

Roku 2004 přibyla k hlavní scéně na Masarykově náměstí vedlejší, a to v Klubu komorní kultury na nádvoří knihovny. Moderování oslav se poprvé ujal Vlastimil Korec a vedle desítek účinkujících z našeho regionu a Plzně se ´hvězdou´ dění stala skupina Žlutý pes s Ondřejem Hejmou.

V roce 2005 oslavami provází opět Korec a pozvaná byla hudební skupina skupina Ready Kirken.

Roku 2006 moderátorské žezlo přejímá Michal Jančařík a zahrát dorazil i Katapult.

V roce 2007 Jančařík uvítal také slovenskou kapelu No Name.

Následující rok 2008 město lákalo na Báru Zemanovou a populární skupinu UDG.

Při oslavách roku 2009 výborná regionální uskupení různých zaměření žádnou republikovou posilu neměla. Důvodem bylo schraňování peněz na další rok.

Roku 2010 si totiž Rokycany připomínaly 900. výročí první písemné zmínky o sobě. Nechyběl velký historický průvod a vystupovat byly pozvané i Rybičky 48, ale také zpěváci Věra Martinová a Petr Kolář.

V roce 2011 zase zazpívala Věra Špinarová.

Roku 2012 – padla volba na posilu v osobě Petry Janů.

Napřesrok, tedy r. 2013, přibyla další scéna, a to na Malém náměstí, hvězdným hostem oslav byl Miro Žbirka.

V roce 2014 byla přizvaná skupina Burma Jones.

Roku 2015 se moderování ujímá Roman Jedlička a vítá na pódiu i skupiny 100 zvířat a Kroky Michala Davida.

Od roku 2016 se oficiálně čtvrtou scénou stává Hospůdka U Pardála. Toho roku Rokycany hostily i Dožínky Plzeňského kraje, takže účin-kujících bylo více. Obohacením oslav města se stal folklórně koncipovaný průvod a řada doprovodných vystoupení, vše v hlavní režii jednotlivých částí velkého rokycanského souboru Rokytka. Speciálními lákadly Setkání pod rokycanskou věží byly skupiny Wohnout, Jelen a Čechomor.

Roku 2017 se třešničkou oslav stala kapela Mandrage.

Vloni – 2018 – to pak byla Olga Lounová a také skupina Olympic.

Letos pozvání přijala No Name a Jakub Děkan.