Zapomnětliví čtenáři mohou využít amnestii za poplatky z prodlení. K anonymnímu vracení lze využít bibliobox před knihovnou na Masarykově náměstí.

Dospělým je nabídnuta burza starších knih a pohlednic. Pro děti z mateřských školek a družin je připraveno hromadné malování v průjezdu knihovny. Ani to není zdaleka vše.

Milovníky českých detektivek a kriminálních případů zaujmou dvě autorská čtení spisovatelek s kořeny v Rokycanech. V úterý 3. října od 16 hodin představí Eva Mašková nově vydanou detektivku Vražedné předsudky. Návštěvníci si poslechnou krátkou ukázku a budou si moci ověřit znalosti detektivního žánru formou zábavného kvízu o ceny, jimiž budou knihy z autorčiny produkce.

V detektivním duchu se ponese i 12. říjen, opět v 16 hodin. Jitka Kačánová čte pasáže z knihy Slavné pražské mordy.

Zaniklé postupy zpracování surového dřeva mohli v sobotu sledovat návštěvníci vodního hamru v Dobřívě na Rokycansku.
Fortel a zručnost. Tesař předvedl v Dobřívě ruční opracování kmene

Menší děti si nenechají ujít ve středu 4. října vítání nových čtenářů. Projekt s názvem S knížkou do života trvá dál. A hned 5. října v devět hodin začne virtuální univerzita 3. věku zápisem studentů a první přednáškou. Týká se úvodu do genealogie a jejích dějin.

Celý říjen pak bude v dětském oddělení patřit pohádkovému vyprávění o noční obloze pro školy a školky Ztratila se hvězdička.