„Jednak vzhledem k počasí, kvůli němuž to vzdaly některé páry, dalším důvodem byla obdobná soutěž v hlavním městě," vysvětloval organizátor Evžen Krejčík účast jediné přihlášené dvojice. Dorazila z Plzně a při třech vystoupeních roztleskala návštěvníky sálu v restauarci Na Střelnici.

Událost naštěstí fiaskem neskončila. Postarali se o to nejlepší účastníci letních tanečních kursů. I tentokrát dostali šanci stát se 'lvy salónů' při této prestižní soutěži. Rozhodčí oceňovali jejich snahu ve dvou kategoriích.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Standardní tance: Semifinále znamenalo stop pro Maxe Černeckého a Karin Daníčkovou i pro Martina Celundu s Anežkou Nečesalovou. Ve finále zazářili Martin Zelenka a Justýna Kindigerová (Rokycany), druzí byli Adam Rouček a Karolína Pálková (Osek), třetí Matyáš Paulík s Natálií Kodetovou (Hrádek).

Latinskoamerické tance: Představilo se šest dvojic a do finále nepostoupili Matyáš Paulík s Natálií Kodetovou i Martin Celunda s Anežkou Nečesalovou. Dramatický byl souboj o první místo. S těsným náskokem zvítězili Adam Rouček a Karolína Pálková, druzí byli Martin Zelenka, Justýna Kindigerová, třetí Jakub Gaman, Zuzana Hegnerová a čtvrtí Max Černeckij, Karin Daníčková.

Boží muka s plastikou Odpočívajícího Krista
Rokycansko má v soutěži Památka Plzeňského kraje 2023 tři zástupce. Hlasujte

Ceny předávali Evžen Krejčík a místostarosta Rokycan Jiří Sýkora, který uvedl: „Věřím, že příští rok to bude se zájmem párů mnohem lepší. Vždyť půjde o třicátý ročník." V to doufá i Krejčík, jehož po ukončených kursech v Přešticích a Klatovech čeká vyvrcholení výuky v Nýrsku i Plzni. A hned na začátku příštího roku se přesune do Hrádku u Rokycan, kde bude vyučovat začínající tanečníky a zdokonalovat umění dospělých.