„Už od roku 2014 se ale drží ve stejné výši,“ upozorňuje starosta Václav Kočí.

Za centrální vytápění zprostředkované Energií AG Teplo si letos odběratelé nepřiplatí. Nedojde ale ani k plánovanému zlevňování. „Nedovolí nám to výrazné zvýšení cen elektřiny,“ vysvětloval jednatel společnosti Aleš Hrnčál, „ale držíme alespoň stejnou cenovou výši jako vloni. To znamená pro všechny odběratele jak v Rokycanech, tak ve Zbiroze. Ať už se jedná o bytové domy, úřady, obchody, školy či školky a podobně,“ dodal.

Je tedy dané, že pro jeden odebraný gigajoule platí základní cena 591 Kč (včetně daně z přidané hodnoty).

Pokud jde o investice roku 2019, mají toho představitelé města v plánu hodně: „Patří sem dokončení rozestavěné přístavby mateřské školy v Čechově ulici, což je akce za bezmála třináct milionů korun. Věřím, že kompletně zrekonstruujeme Palackého ulici a počítáme s významným rozšířením parkoviště u plaveckého areálu,“ má jasno o prioritách starosta Václav Kočí. Nejen jeho snem je výstavba společné tělocvičny pro školy ZŠ TGM a ulice Míru. „Pochopitelně s tím, že hala bude mít regulérní rozměry k provozování populárních sportů,“ dodal starosta. Pokračovat bude podle něho výkup pozemků pro západní obchvat města.

Nedávno zvolení zastupitelé ovšem převzali danajský dar v podobě dlouhodobě uzavřené sokolovny. Variant k řešení je několik a vše závisí na finančních prostředcích.

Pokud jde o oblast sportu, budou Rokycany v květnu dějištěm světového šampionátu v kuželkách! Dějištěm se stane zimní stadion, kde bude položena zbrusu nová osmidráha. Vystřídají se tu desítky elitních sportovců z celé Evropy i ze zahraničí, a to v několika věkových kategoriích. Lze říci, že od žáků až po seniory a zajistit pro ně kompletní servis není vůbec jednoduché.