Páteční dění na Masarykově náměstí ovlivnil nepříjemný déšť, který se měnil se setměním ve sněžení a ledovku.

Účinkujícím sborům to pod střechou obřího stanu až tak nevadilo a stateční byli i diváci. Sobota už byla přece jen příznivější, což kvitovali především prodejci v desítkách stánků. Knihovna patřila dopoledne vánočnímu programu s vyvrcholením soutěže o nejchutnější vanilkový rohlíček.

„Sedmičlenná porota přijala sedmnáct vzorků a první místo přisoudila Julince Černé,“ sdělovala ředitelka Jana Aubrechtová. Množství cen pak získalo centrum volného času Mozaika.

Po poledni byli kluci i děvčata zvaní do Muzea dr. B. Horáka na andělskou zkoušku a v sousední faře si zájemci mohli vyrobit adventní věnec. Na náměstí měli sólo herci s pohádkou Peklo, po nich sbor Unique a před tolik očekávaným rozsvícením obřího stromu zpíval Bohuš Matuš.

U mikrofonu ho před 17. hodinou střídal starosta Václav Kočí: „Poděkovat chci Lesům města Rokycan, které s Rumpoldem transport stromu zajistily. Poprvé je na vrcholu instalovaná hvězda a premiéru má i nazdobená kašna.“ Za hlasité podpory stovek lidí došlo na odpočítávání a dominanta náměstí se rozzářila.

O tečku se postaralo seskupení Armonia se skupinou 7´Znamení.