"První várku jsme objednali 16. března. Jednalo se o jednorázové roušky, které jsme přivezli 17. března a rozdělili je mezi strážníky a pečovatelskou službu. Další, tentokrát šité dvouvrstvé pratelné roušky, přišly 18. března a znovu putovaly ke strážníkům, pečovatelkám a také prostřednictvím vedoucích odborů ke všem zaměstnancům, kteří jsou ve styku s veřejností," sdělila mluvčí úřadu Tereza Maixnerová.

Zároveň radnice nakoupila jednorázové rukavice nebo dezinfekci na ruce i na plochy. Městská policie má už od 17. března k dispozici také ochranné brýle a rukavice.

Část roušek, které město získalo od vietnamské komunity, byla poskytnuta obyvatelům města na sběrném místě. To je v průjezdu radnice, kudy denně procházejí i strážníci.

Vedení města průběžně získává další roušky a předává je nejen zaměstnancům úřadu, ale prostřednictvím pečovatelské služby také seniorům a prostřednictvím strážníků zase potřebným obyvatelům města.

"Do kanceláří, kam chodí veřejnost, pořizujeme mobilní zástěny s plexisklem. Všichni zaměstnanci města Rokycan a městského úřadu jsou vybavení rouškami a dalšími ochrannými prostředky podle platných nařízení vlády a vydaných doporučení," doplnila Maixnerová.

Ilustrační foto
Městský autobus o víkendu nejede