Lidem ale avizovaná demonstrace v účasti na oslavách viditelně nebránila. Už od pátečního odpoledne bylo náměstí plné.

Zatímco v horní části diváci přihlíželi dění na pódiu, v dolní zase příznivci cyklistiky sledovali Mezinárodní trofej Rokycan GP Borgers. Závod se jel ve čtyřech kategoriích – počínaje dětmi až po elitu s účastí profesionálů – a vyvrcholil až ve 21 hodin. Na okruhu centrem Rokycan svištěla rychlá kola, ale návštěvníci slavností disciplinovaně reagovali na pokyny pořadatelů, střídavě ovevírajících a uzavírajících přechody přes trať. V nejprestižnějším startu zvítězil Hebík před Baumannem a Kreuzigerem, Raboň byl čtvrtý, Bečka pátý a Faltus, deset kol unikající pelotonu, nakonec šestý.

Velice živo bylo i v centru náměstí, které zaplnily atrakce pro děti, stánky se suvenýry, hlavně nejrůznějšími blikačkami, jež pak světélkovaly v davu, a samozřejmě občerstvením. „Dám si teď langoše jako večeři, přítel zvolil klobásku,“ usmívala se Michala čekající chvíli v jedné z krátkých front; stánků byla opravdu spousta. I majitelé restaurací zareagovali a třeba před čínskou nabízeli seciality přímo na ulic.

Dveře se netrhly ani na radnici, kde se neustále střídali hosté. Nejvíce jich bylo z partnerských měst Pfinztal a Greiz. Sršeli elánem, do tváří domácích se po maratonu trvajícím od čtvrtka pomalu vepisovala únava. Místostarostka s pracovnicemi sekretariátu zastávala role hostitelek, střídavě se mluvilo německy a anglicky, tím vznikaly i žertovné situace. To když starosta vysvětloval, co je to Budulínek, a situoval ho do pohádky. Hosté pak chtěli vědět, jakou formou tedy bude vystupovat na pódiu. Nakonec si je rokycanská skupina získala stejně jako publikum.

Zejména mladé pak rozpálila i skupina Ill Fish a předtím Galileo. Tradičně ohromný úspěch sklízely pěvecké sbory škol Čechova, TGM či ulice Míru a těžko se v davu dělal prostor pro mažoretky doprovázející úvodní vystoupení spojených orchestrů ZUŠ Rokycany a KD Hrádek. Spousta příznivců sledovala i působivé představení v podání taneční skupiny T. C. O. Dance.

Ohňostroj před desátou večerní našlapal náměstí k prasknutí. Krásná podívaná měla ale háček. Podmínky v ovzduší znemožňovaly světelné show na obloze v poklidu přihlížet, protože oči byly plné snášejícího se spadu.

Závěr patřil mladým, kteří přišli podpořit skupina Zvlášňý škola. Městští policie bedlivě sledovali konzumování alkoholu mladistvými a třeba třináctiletou slečnu a šestnáctiletého mladíka předali kolegům ze státní policie. „Nadýchali 1,8 a 2,5 promile alkoholu,“ uvedl Milan Tomáško.

Fanfáry žesťového kvintetu zahájily z balkonu radnice sobotní veselí, odehrávající se na dvou scénách – hlavní a v Klubu komorní kultury.

Svátku Rokycan patřila i sobota. Na malé scéně se servírováním nálady začaly folklórní soubory Ro– kytka, Sluníčko i Buci – jejich slovenští hosté. Nepřišli o ně ani diváci na náměstí, v podání souborů zazněly lidové písně a v tanci zavířily kroje i na hlavním pódiu. K atmosféře v ´Káčku´ poté pásmem absurdního humoru přispělo Antidivadlo. Nechyběla ani populární dechovka Cheznovanka, střídaná folkovou skupinou Pěttet. Malé potěšila pohádka v podání herců Divadla J. K. Tyla a při koncertu skupiny Prázdné lahve si na své přišla omladina.

Hlavní scéna po folklóru patřila pěveckému sboru Da Capo ze ZUŠ Rokycany. Děvčata zazpívala nejen v češtině a sklidila zaslouženě aplaus.

Cimbálovka J. Gini poté naladila na romské rytmy a tanci její vyhrávání doplnilo vystoupení dětí a mladých z klubů diakonie. Po delší době se na scéně objevila také Věra Bílá a pohostinsky s Giňovci zazpívala. Poctu pěveckému umu Bílé vzdal i Ladislav Kerndl, hvězda dalšího programu: „Věruško, vážím si vás.“ Sám přes zimu sobotního odpoledne ´nazdil´ náměstí. Svým příjemným, chraplavě zabarveným, hlasem uvedl nejeden světový hit, ale přidal i vyprávění o muzikantských zážitcích. Hudebně ho podpořila skupina Jazz Friends.

Před tím ale ještě svými vstupy scénu opanovaly tanečnice Disco Klub Teamu a fanoušci reagovali velice pochvalně, stejně jako o chvíli později při tanečních číslech proslulého Torzobeakers. Předělem se stala módní přehlídka. Country a folkovou notou zase posluchače potěšil známý Bodlák a po nováčkovi – Tremolu z Třemošné – roz– tleskal hlediště Okii band s Honzou Vimrem. Po nich oldtime rockem pozornost publika upoutala skupina Lords.

Večer byl ve znamení Báry Zemanové ze SuperStar a nakonec servírovali pořadatelé jako bonbonek kapelu UPG.