„Mezi ty nejpříjemnější patří jízdy ke školákům, kteří pro nás sbírají potravu pro zvířata. Třeba v Holoubkově shromažďovali sušené pečivo, skořápky, zrní pro ptáčky, konzervy, kapsičky i granule pro kočičky a pejsky. Letos se ve sbírce objevilo také několik psích vodítek. A protože se zapojilo nejen osazenstvo malotřídky, ale i mateřinky, měl jsem co dělat, aby se vše do auta vešlo," těší muže, který je zároveň předsedou organizace Českého svazu ochránců přírody.

Ve stejném stylu vrcholila také nadílka v ZŠ Josefa Václava Sládka ve Zbiroze. Organizace akce se ujala zkušená Andrea Tláskalová, takže i odtud díky vnímavým klukům a děvčátkům putovalo do Rokycan množství zvířecích lahůdek.

Kromě toho nechyběl Moulis v roli lektora při závěrečných zkouškách v kursech myslivecké jednoty pro uchazeče o první lovecký lístek nebo pro nové hospodáře, což svědčí o tom, že při úzce spolupracuje i s myslivci. Důkazem byla naháňka na černou zvěř v okolí Litohlav včetně závěrečného 'soudu' pod Vršíčkem.

A poslední oficiální akcí pro veřejnost v letošním roce se stala vycházka na sv. Štěpána. Oslovila bezmála třicet turistů, kteří se vydali do prostoru Stráně. Pozorovali přitom ptactvo a odměnou jim byl i výhled na Rokycany, exkurze v Bistru - Obecní pekárně a posezení v salonku restaurace Na Železné. Jeho součástí byl hudební doprovod, symbolická tombola a především poděkování všem příznivcům záchranné stanice.