ROKYCANY - Zpívání pod vánočním stromem je magnetem pátečního i sobotního odpoledne na Masarykově náměstí. V pátek 25. listopadu po zahájení ve 14 hodin se pod mohutnou jedlí představí Zvíkovecká kytička, aby ji ve 14.25 vystřídal Jižánek z Jižního předměstí a ve 14.40 hned tři sbory ze ZŠ v ulici Míru (Šumíci mladší i starší a Šum). V 15.35 zazpívají Rondo a Rondino ze školy TGM a v 16.10 se postará o finále Corrente.

Sobotní úvod patří divadlu pro děti s námětem Betléma (14.10) a v 15 hodin se představí farní sbor ČCE. Od 15.30 nastupuje Armonia, v 16.20 Bára Zemanová a v 17 hodin dojde na rozsvícení svátečního symbolu. Tečku pak udělá The Surprise.

Dodejme, že po oba dny obsadí centrum Rokycan trhovci.

Ilustrační foto
Rokycanské střední školy otevírají dveře, v Mýtě zakončí divadelní podzim

ROKYCANY - Hvězdárna nad okresním městem láká i ve čtvrtek po setmění k pozorování vesmírných těles. Předpokladem je bezoblačná obloha, ovšem i při zamračeném nebi je zajištěný atraktivní program! Začíná se v 18 hodin s tím, že služba čeká na návštěvníky maximálně hodinu.

STUPNO - Sobotní odpoledne (přesněji mezi 13. a 17. hodinou) je ve stupenské Sokolce vyhrazené adventnímu setkání. Pořádá ho kulturní komise obce a zajišťuje nabídku vánočních dekorací, prodejní výstavu knih, možnost získat speciální kalendář 2023 nebo tvoření a aktivity pro malé i velké návštěvníky.

LITOHLAVY - Kaple Navštívení Panny Marie na Vršíčku je v neděli 27. listopadu odpoledne dějištěm koncertu duchovní hudby s názvem Na prahu adventu. Zprostředkuje ho od 14 hodin Duo Arioso (Iva Mužová, Zdeňka Krauslová) se smyčcovým souborem ZUŠ Rokycany. Dobrovolné vstupné bude věnované Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí.