Prohlídky se uskuteční v sobotu 23. března 2024 u příležitosti Světového dne vody.

„Letos poprvé jsme u příležitosti Světového dne vody připravili komentované prohlídky našeho provozu čistírny odpadních vod v Litohlavské ulici. Prohlídky jsou pro zájemce zdarma, jen je nutná rezervace z kapacitních důvodů. Prohlídky budou probíhat od 9.00 do 11.00 hodin, vždy po půl hodině a po skupině 15 lidí,“ sdělil ředitel Vodohospodářské společnosti Rokycany Petr Pösinger.

Pozvánka na prohlídky ČOV v Rokycanech.Pozvánka na prohlídky ČOV v Rokycanech.Zdroj: MěÚ Rokycany

Registrace je nutná na e-mailu adriana.jarosova@rokycany.cz, na telefonu 371 706 104, nebo SMS zprávou na telefonu 770 100 670.

Čistírna odpadních vod v Rokycanech se nachází v ulici Litohlavská před mostem přes Klabavu za areálem společnosti VALCANO.

„Vodohospodářská společnost Rokycany je největším provozovatelem vodohospodářské infrastruktury v rámci okresu Rokycany. Kromě rokycanské infrastruktury se stará o vodu pro obce Litohlavy, Svojkovice, Strašice, Hrádek, Kamenný Újezd, Mirošov a Dobřív. Společnost zásobuje 24 200 občanů a ročně vyrobí více než 1 450 000 metrů krychlových pitné vody a vyčistí více než 2 500 000 metrů krychlových odpadních vod,“ přiblížil provoz společnosti Petr Pösinger.

Masopust ve Vranovicích u Břas.
Nejlepší masopust na Rokycansku? Hlasujte, anketa končí v neděli

Vodohospodářská společnost Rokycany spravuje vodovodní síť v délce 210 kilometrů a 150 kilometrů kanalizační sítě, tři úpravny vody a pět čistíren odpadních vod.

Denní spotřeba pitné vody na člověka v Rokycanech je 108 litrů.

Světový den vody se slaví každoročně 22. března po celém světě. Vyhlásila ho Organizace spojených národů, aby připomínal důležitost vody pro celou planetu. Prohlídkou čistírny odpadních vod v Rokycanech si připomeneme vodu jako jeden z nejcennějších přírodních zdrojů.

Mohlo by Vás také zajímat: Rokycanští zaplatí víc za vodu i svoz odpadů. Starosta vysvětluje proč

Zdroj: Deník/Pavel Bouda