„Všichni nebyli pro tento druh, ale sakury už dlouhou dobu k městu patří a neměly by odtud vymizet,“ konstatovala k volbě místostarostka Marie Hlávková. Výsadba stromů začne už dopoledne, ale poslední dvě sakury si počkají na 15. hodinu. Rokycanům je totiž jako symbol přátelství věnuje partnerské měs– to Pfinztal a k nim lavičku.

O zasazení stromů se postarají dlouhodobí propagátoři spolupráce manželé Regerovi.
„Nejdříve jejich cesta ale povede do nemocnice,“ informovala Hlávková. „Tradičně už, jako při každé návštěvě, přivážejí zdravotní pomůcky – ortézy a podobně. K tomu tentokrát přidali deset pojízdných křesel a chodítek. Volali, že mají plné auto i vlek, takže nejprve musí věci předat,“ tlumočila představitelka města.

Na večer je v Bílém lvu připravené setkání. Za Rokycany se ho ale nezúčastní jenom jeho nynější představitelé. Pozvali i ty, kteří u zrodu spolupráce obou míst stáli od počátku – tedy exstarostu Václava Benedu, Pavla Schwarze, Jiřího Trunečka, Václava Kočího, Jaroslavu Šikovou a Pavla Peška. Chybět nesmí ani minulí první radní – Oldřich Kožíšek a Jan Baloun.