Zástupci Policie ČR a kraje nebyli zrovna nadšeni plánem města na zavedení hodin pro zákaz parkování kamionů na území Rokycan. Zároveň ale zaznělo, že toto opatření spadá pod pravomoc obce.

„Během společného jednání se však objevily výhrady, dotčené orgány upozorňovaly na některá úskalí, třeba povinnou přestávku v řízení vozidla a podobně,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. „Za město jsme ale názoru,“ dodala, „že přerušení jízdy si řidič plánuje a neponechává ho na tom, kam zrovna dojede.

Rokycany zatím nejsou ochotné slyšet ani na doporučení, že by mohly vybudovat parkoviště pro kamiony. „Přepravcům se vychází vstříc hodně, vytváření plochy pro parkování kamionů ale mezi městské výdaje nepatří,“ dodala Hlávková. Postoj města je podpořen i několika peticemi občanů. Upozorňují na nepořádek kolem míst, kde kamiony parkují, na rušení klidu, ucpání ulic a podobně. Nově se už vyskytly také připomínky k utrhaným krajnicím čerstvě vybudovaného úseku Šťáhlavské. V této lokalitě odstávky kamionů je v sázce i možné znečištění Rakovského potoka, o jehož revitalizaci teď okresní město usiluje. Pod parkujícími náklaďáky totiž v místech dočasných stání chybějí odkapové vany.

„Od svého záměru neustupujeme. Odbor dopravy bude pokračovat v přípravě zamýšleného omezení pro parkování kamionů ve městě,“ doplnila Hlávková.